Tuesday, May 21, 2019

2018 Dubbo Kart Club Major Sponsor

Championship Results

2016 Championship Results & Awards

2016 Senior Club Champion - Greg Cusack

2016 Junior Club Champion - Jack Combe

2016 Cadet 9 Champion - Jack Combe

2016 Cadet 12 Champion - Hunter Ross

2016 KA4 Light Champion - Grace Gilbert

2016 KA4 Heavy Champion - Hannah Tailby

2016 Best & Fairest Junior - Hunter Ross

2016 Most Improved Cadet - Jack Combe

2016 Chain Reaction Award - Richard King

2016 Agricultural Award ( Ploughman's Award ) - Bert Wrigley

2016 Presidents Award - Grace Gilbert

 

2015 Championship Results & Awards

Senior Club Champion - Nicholas Riley

Junior Club Champion - Rueben Ross

Cadet 9 Champion - Rueben Ross

Cadet 12 Champion - Makk O'Neill

JNL Champion - Tyler Everingham

JNH Champion - Katie Everingham

Best & Fairest Junior - Hannah Tailby

Most Improved Cadet - Cameron Whale

Junior Encouragement Awards - William Edwards, Hunter Ross, Anthony Labib, Mitchell Whale

Chain Reaction Award - Richard Drooger

Agricultural Award ( Ploughman's Award ) - Grace Gilbert

Presidents Award - Cheree Everingham

2011 Championship Results & Awards

SENIOR CLUB CHAMPION - Chris Riley

JUNIOR CLUB CHAMPION - Michael Riley

CADET CLASS CHAMPION - Blake Fardell

ROOKIE CLASS CHAMPION - Luke Wrigley

JUNIOR NATIONAL LIGHT CHAMPION - Joshua Behn

JUNIOR NATIONAL HEAVY CHAMPION - Jack Koenig

CHAIN REACTION AWARD - Craig Tailby

AGRICULTURAL AWARD (PLOUGHMAN’S) - Doug Baker

BEST & FAIREST JUNIOR - Joshua Behn

MOST IMPROVED MIDGET/ROOKIE - Logan Monaghan

PRESIDENT’S AWARD - Steve Cuskelly

2016 Championship Point Score

2016 Club Championship Update.

Juniors:

 

 

 

Seniors:

 

 

 

2012 Championship Results & Awards

SENIOR CLUB CHAMPION - Chris Riley

JUNIOR CLUB CHAMPION - Luke Wrigley

CADET CLASS CHAMPION - Blake Fardell

ROOKIE CLASS CHAMPION - Tyler Everingham

JUNIOR NATIONAL LIGHT CHAMPION - Luke Wrigley

JUNIOR NATIONAL HEAVY CHAMPION - Bradley Freeman

CHAIN REACTION AWARD - Steve Cuskelly

AGRICULTURAL AWARD (PLOUGHMAN’S) - Ethan Smith

BEST & FAIREST JUNIOR - Nicholas Riley

MOST IMPROVED MIDGET/ROOKIE - Mitchell Whale

PRESIDENT’S AWARD - Darren Koenig

More Articles...

Page 1 of 2

Start
Prev
1

Membership

Site Sponsor

 

http://redesigner.com.au

 

Does your community group need help online?
Phone Ricky:
0434 77 9000